Publiczne Gimnazjum

im. Obrońców Różana

Kandydaci

Ostatnio dodane
Programy i projekty

Programy
Projekt:
Pracownie komputerowe dla szkół (edycja 2006)

Kalendarz 2017/2018

4.09.2017r. Rozpoczęcie roku szkolnego

23.-31.12.2017r. Zimowa przerwa świąteczna

15.01.-28.01.2018r.               Ferie zimowe
01.04.-03.04.2018r. Wiosenna przerwa świąteczna

22.06.2018r. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Konkursy dla uczniów

2012/2013

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Ogólnopolska Noc Profilaktyki
Przegląd zespołów w Goworowie


Mistrzostwa Międzypowiatowe w Lekkoatletyce - Płock
IV miejsce w sztafecie 4x100m: Michał Smoliński, Daniel Smoliński, Tobiasz Załęski i Tomasz Chełstowski


Mistrzostwa Międzypowiatowe w Lekkoatletyce - Kadzidło

Dzień Dziecka
3 czerwca z okazji Dnia Dziecka gimnazjaliści wzięli udział w rozgrywkach sportowych w następujących konkurencjach: rzut piłką lekarską, skok w dal, strzały do bramki i przeciąganie liny. Na koniec został rozegrany mecz nauczyciele kontra uczniowie w piłkę siatkową.GIMNAZJALIŚCI PRZEDSZKOLAKOM
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszego gimnazjum przygotowali przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna", które 6 czerwca obejrzały przedszkolaki i najmłodsi uczniowie  szkoły podstawowej. 
Po spektaklu młodzi aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy.
I miejsce w konkursie ogólnopolskim...

W dniu 12.05.2013 roku w Warszawie odbyło się podsumowanie drugiego etapu konkursu plastycznego związanego z wędkarstwem i ekologią ogłoszonego w kwietniu br. przez Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego i Koło wędkarskie Nr 53 działające przy Ministerstwie Sprawiedliwości.  I tak w kategorii gimnazjalistów Katarzyna Szpygiel zajęła II miejsce i dodatkowo zdobyła nagrodę publiczności, a jej praca przewidziana została na okładkę kalendarza na rok następny. Otrzymała dwa puchary, dyplomy i wiele nagród rzeczowych. Gratulujemy!
                                                                                                                                     Więcej (inf.gouk.pl) >>

Biegiem przez 100 lat!
        12 maja 2013 roku odbyła się kolejna impreza harcerska, którą zorganizował Hufiec ZHP w Ostrołęce.
W celu uczczenia Rocznicy 100-lecia Harcerstwa odbył się Półmaraton Kurpiowski na dystansie 600m i 2000m, w którym udział wzięli zuchy, harcerze, instruktorzy, rodzice oraz przyjaciele harcerstwa.
Udział w imprezie wzięła także 12 DH Wajdelota,  wśród uczestników byli także uczniowie z naszej szkoły (Daria Załęska, Łucja Skarżyńska, Daria Goss, Justyna Żerańska, Paulina Kołodziejska, Szymon Bloch, Jan Trojanowski i Damian Śledziewski). Jednak nieliczni zdecydowali się na udział w biegu. Nasze gimnazjum reprezentował Damian Śledziewski i dh Małgorzata ZałęskaFestiwal piosenki o zdrowiu (finał wojewódzki) w SiedlcachApel z okazji 222 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


Egzaminy gimnazjalny

23 kwietnia    godz. 9:00 - historia +WOS    godz. 11:00 - język polski
24 kwietnia    godz. 9:00 - przedmioty przyrodnicze    godz. 11:00 - matematyka
25 kwietnia    godz. 9:00 - język obcy (podstawa)    godz. 11:00 - język obcy (rozszerzenie)

XVIII Sesja Sejmu dzieci i Młodzieży

             5 kwietnia 2013r. uczennice: Ewelina Załęska i Justyna Żerańska przeprowadziły w naszej szkole debatę pt. Droga do szkoły - bajka czy koszmar, która została zawarta w obszarze tematycznym Transport- jak się poruszasz?.
Prace dziewcząt biorą udział w rekrutacji do XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegorocznym tematem przewodnim sesji jest Lokalny ekorozwój.                                                                                             

Projekty gimnazjalne 
Uczniowie klas II i III zaprezentowali na forum szkoły swoje projekty edukacyjne. Tematyka była różnorodna m.in. Skąd się biorą dzieci?, Czy korzystanie z internetu jest niebezpieczne?, Dlaczego warto uprawiać sport? Dlaczego warto udzielać pierwszej pomocy?, Siła oporów w przyrodzie- korzyści i straty na co dzień, Komputer - wady i zalety, W jaki sposób muzyka wpływa na zachowanie człowieka? Gesty i zachowania w różnyych kręgach. Najwyżej przez komisje ocenione zostały następujące tematy:
I miejsce - Ile jest chemii w śniadaniu gimnazjalisty?
II miejsce
- Jak niebezpieczne są odpady radioaktywne
III miejsce
- Czy autorytety są wśród nas?

Koncert muzyczny MAT


Program profilaktyczny


Dzień Kobiet

8 marca w naszej  szkole to Panowie obdarowywali Koleżanki i Panie pięknymi kwiatami...
W RÓŻAN(YM) TEATRZE 
9 marca 2013 roku o godz. 1000  w Publicznej Szkole Podstawowej w Różanie odbył się przegląd teatrzyków pt. „W RÓŻAN(YM) TEATRZE”. Organizatorami konkursu była szkoła podstawowa, 12 DH Wajdelota i oczywiście nasze gimnazjum, które także współorganizowało imprezę, głównie za sprawą pani Moniki Mosakowskiej i pani Małgorzaty Załęskiej. 
Celem przeglądu było:
- promocja ZHP w społeczeństwie lokalnym
- zapoznanie z bogactwem literatury o tematyce baśniowej
- kształtowanie postaw szacunku młodego człowieka do otaczającej rzeczywistości
- kształtowanie postaw koleżeństwa, szacunku dla drugiego człowiek
kształtowanie nawyków właściwego spędzania wolnego czasu z dala od używek oraz przemocy
pokazanie, czym grozi zażywanie w/w środków
- kierowanie zainteresowań dzieci i młodzieży ku wartościom pozytywnym
wyrobienie energii, pomysłowości, zaradności, przedsiębiorczości i pracowitości jako  elementów wychowania społecznego

Grupy (do 10 osób) występowały w następujących kategoriach wiekowych:
- klasy 0-III szkoły podstawowej (zuchy)
- klasy IV-VI szkoły podstawowe (harcerze)
-  klasy I-II gimnazjum (harcerze starsi)
-  … i starsi (wędrownicy i instruktorzy).
Do konkursu zgłosiło się 6 drużyn: „Odlotowa drużyna”, „Zwycięzcy”, „Iskierki” ze szkoły podstawowej, „Czerwono – czarni skauci” z Ostrołęki oraz „Przyjaciele” z Chudka.
Wśród startujących drużyn nie mogło zabraknąć reprezentantów z naszej szkoły. Zespół liczący 10 osób o intrygującej nazwie Siewcy Wiatru, pod kierunkiem pani Małgorzaty Sławińskiej przygotował krótki program pt. „Telewizja Wy(Trwam)”. Główne role zgrali w nim: Wiktoria Mościcka, Jakub Sawicki z klasy IB, Anna Szpygiel, Klaudia Okrąglińska z klasy IA, Justyna Żerańska, Paulina Bonisławska z klasy IIIC, Daria Goss, Tobiasz Załęski, Arkadiusz Chojnowski, Kacper Żerański z klasy IIIB.

Współczesna wersja Kopciuszka spodobała się jury, które postanowiło przyznać naszym wspaniałym aktorom I miejsce. Gratulacje!!! Ogromne brawa należą się także kibicom. Naszą drużynę duchowo wspierali harcerze: Aleksandra Banaszek, Aleksandra Krukowska, Daria Mrozek, Aleksandra Biedrzycka, Katarzyna Szpygiel i Piotr Kujawa.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Zajęcia w laboratorium fizycznym pt. "Para buch" oraz w laboratorium biologicznym pt."I Ty zostaniesz Zielarzem"
Koncert muzyczny - JazzAkademia - 150 rocznica  wybuchu Powstania StyczniowegoKoncert muzyczny - Elvis Presley


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już po raz 7 nasi uczniowie wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Do kwestowania zgłosiło się wielu uczniów. A byli to: Klaudia Okrąglińska, Justyna Żerańska, Paulina Bonisławska, Daria Goss, Kacper Żerański, Ewelina Załęska, Tobiasz Załęski, Karolina Żerańska, Paulina Kołodziejska, Arkadiusz Chojnowski, Aleksandra Krukowska, Natalia Grześkowicz, Jakub Sawicki, Natalia Chojnowska, Aleksandra Czartoryska, Patrycja Pruszkowska, Aleksandra Banaszek, Daria Mrozek, Katarzyna Kruszewska, Oliwia Mróz. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: p. Monika Mosakowska, p. Małgorzata Sławińska i p. Małgorzata Załęska. Do akcji włączyli się także nasi harcerze, którzy kilka dni przed planowaną imprezą zebrali gadżety na licytację.

         Nasi wolontariusze w niedzielny poranek 13 stycznia odebrali puszki wraz z serduszkami i mimo zimnej pogody wyruszyli kwestować po ulicach Różana. O godzinie 1800 w GOUK – u odbył się koncert zespołu Naprawdę i licytacja gadżetów, którą poprowadził nasz uczeń – Tobiasz Załęski. Około 2100 . Zaraz po licytacji zapaliliśmy zimne ognie, czyli „światełko do nieba”.

         W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podzieli zebrane pieniądze. Połowa z nich zostanie przeznaczona na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a pozostałe pieniądze na wyposażenie w sprzęt geriatryczny i zakłady opiekuńczo-lecznicze.

         Kwestujący uczniowie wraz z opiekunami pragną podziękować mieszkańcom Różana za miłe słowo, uśmiech i życzliwość. 

Zebraliśmy 8717,82 zł !!!!!
Wycieczka uczniów klas I - szych do Warszawy

          8 grudnia 2012 roku grupa uczniów z klas I naszego gimnazjum wraz z wychowawcami wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyprawy był pobyt m.in. w interaktywnym kinie Cinema Park, niezwykłym miejscu, w którym nie było mowy o chwili nudy. Uczniowie przemieszczali się po sześciu interaktywnych salach (Ruchu, 3D, Interaktywnej, Wyobraźni, Inspiracji i Muzyki), a każda z nich to zupełne inna dawka emocji. Gimnazjaliści odbyli niezwykłą podróż w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy. Ale na tym nie koniec. Po krótkiej przerwie na posiłek w McDonald's przyszedł czas na grę w kręgle w Bowling & Bilard Club. Zabawa była przednia.


Program profilaktyczny


Mikołajki
Dyskoteka andrzejkowaŚlubowanie uczniów klas I-szych
Program profilaktyczny "Uzależnienia"


Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
Zajęcia w laboratorium chemicznym pt. "Biegające cząsteczki"Akademia - 11 listopada
Akademia - Dzień Edukacji Narodowej
Zawody sportowe
SUKCES... Mamy II miejsce w województwie !
Podopieczni Roberta Brzuzego okazali się bezkonkurencyjni na bieżni w Kadzidle, gdzie dnia 
13 września br. odbyły się międzypowiatowe mistrzostwa młodzików w lekkoatletyce. W biegu na 100 m dwa pierwsze miejsca na podium zajęli zawodnicy reprezentujący gimnazjum w Różanie. 
I. miejsce zdobył Radosław Mateusiak, który uzyskał bardzo dobry wynik – 11,66 s. Natomiast na 
II. miejscu z wynikiem 11,91 s uplasował się Michał Smoliński. Obaj lekkoatleci ustanowili swoje rekordy życiowe na tym dystansie.  W biegu na 300 m swoją formę pokazał Tobiasz Załęski, zdobywając srebrny medal. Kończący zawody lekkoatletyczne bieg sztafetowy 4 x 100 m bezapelacyjnie zwyciężyli także reprezentanci Różana w składzie: Michał Smoliński, Tobiasz Załęski, Radosław Mateusiak i Karol Fedor. Uzyskane wyniki zagwarantowały im start w mistrzostwach wojewódzkich, które odbyły się 19 września br. w Płocku. Pierwszy medal dla Różana wywalczył Tobiasz Załęski, zdobywając z wynikiem 38,76 s II. miejsce w biegu na 300 m. W ślad za Tobiaszem poszedł Radosław Mateusiak, który w finale biegu na 100 m zajął także II. miejsce. Do biegu 4 x 100 m sztafeta z Różana podeszła niezwykle zmotywowana i żądna sukcesu. Uzyskany wynik  48,73 s dał jej I. miejsce w mistrzostwach województwa.  Dzięki udanym startom zawodników Publiczne Gimnazjum w Różanie uplasowało się na II. miejscu w punktacji zespołowej szkół.  GRATULUJEMY!!!  Tak trzymajcie...


19 września 2012r.


19 września 2012r.
Kropla Krwi - Ocean Życia

W sobotę 22 września 2012r. w godz. 9:30 - 16:00 na scenie  przy Kupcu w Ostrołęce uczestniczyliśmy w akcji "KROPLA KRWI - OCEAN ŻYCIA"

          Była to już V edycja całego przedsięwzięcia.  W tym zorganizowała ją 4 Ostrołęcka Drużyna Wędrownicza "Szlak" i Harcerski Klub Ratowniczy "Ostrołęka" działający przy Komendzie Hufca ZHP w Ostrołęce razem z regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oddział w Ostrołęce.
          Podczas trwania akcji ostrołęczanie mogli oddać krew w krwiobusie oraz zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego na stanowisku Fundacji DKMS Polska. Przez cały czas trwania imprezy nie zabrakło atrakcji: zagrały zespoły Dr. Ag, Przytuły Boys, Studio Piosenki.
          Na scenie wystąpiła także 12 DH Wajdelota, a wśród członków zespołu także harcerki z naszego Gimnazjum: Paulina Bonisławska, Daria Mrozek i Aleksandra Banaszek.
          Po raz pierwszy podczas akcji odbyła się Miejska Gra Ratownicza, której celem było pokazanie wszystkim chętnym, że każdy może pomóc, a pierwsza pomoc jest łatwa. Na zawodników czekało będzie 6 punktów kontrolnych oraz
2 punkty dodatkowe. Były to przypadki, które zdarzają się niemal codziennie. Zawodnicy startowali w 3-osobowych patrolach.
         W akcji „Kropla Krwi – Ocean Życia”  wzięli udział: Anna Maria Szpygiel, Klaudia Okrąglińska, Karolina Żerańska, Jakub Sawicki, Daria Mrozek, Aleksandra Krukowska, Aleksandra Banaszek, Justyna Żerańska, Paulina Kołodziejska, Paulina Bonisławska, Daria Goss, Ewelina Załęska, Tobiasz Załęski, Kacper Żerański, Arkadiusz Chojnowski. Opiekę nad harcerzami sprawowały: dh Małgorzata Załęska i dh Monika Mosakowska.

Harmonogram akcji
"Kropla Krwi - Ocean życia"

9.00 - Start Ratowniczej Gry Miejskiej spod sceny przy "Kupcu"
9.30 - Oficjalne rozpoczęcie akcji
 
10.00 - Występ zespołu 12 Drużyny Harcerskiej "Wajdelota"
10.40 - Pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Sekcji Ratowniczej 4 Ostrołęckiej Drużyny Wędrowniczej "Szlak"
11.00 - Występ zespołu Przytuły Boys
11.40 - Występ kabaretu "Szuje"
12.30 - Występ grupy Dance & Move
Ok. 12.50 - Zakończenie Ratowniczej Gry Miejskiej
13.00 - Występ zespołu Erronis Optium
14.00 - Występ wokalistów Studia Piosenki 21
14.30 - 16.30 Inne atrakcje
III Piknik Militarny
            8 września 2012r. odbył się już po raz trzeci RÓŻAŃSKI PIKNIK MILITARNY. Główną atrakcją była scena batalistyczna z ataku piechoty rosyjskiej na pruską linię okopów, a także koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Widzowie podziwiali również obozowisko wojsk rosyjskich, wystawę zdjęć Różana i okolic z okresu I wojny światowej. Można było skosztować grochówki z kuchni polowej. WKU Ostrołęka na swoim stoisku promowało służbę wojskową i służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych.

        Na impezie nie mogło zabraknąć uzniów i pracowników naszego Gimnazjum a w szczególności harcerzy. Tego dnia pod opieką dh Małgorzaty Załęskiej 12 DH Wajdelota z Gimnazjum reprezentowali: Justyna Żerańska, Paulina Bonisławska, Paulina Kołodziejska, Kacper Żerański, Aleksandra Biedrzycka, Tobiasz Załęski, Piotr Kujawa, Anna Szpygiel, Klaudia Okrąglińska, Kaja Jędrak, Jakub Sawicki, Karolina Żerańska, Katarzyna Kruszewska, Katarzyna Szpygiel i Aleksandra Zych.